Co je twikinet ???

Možná už o tom někdo slyšel, jiní zase něco málo ví a někteří mají dokonce to štěstí, že už se stali plnohodnotnými a právoplatnými členy.
Nyní se vám pokusím v pár řádcích představit, co to vlastně twikinet je. 

Všechno to začalo, dalo by se říci, zajímavým nápadem v roce 2006. Tento nápad, tato myšlenka byla vytvořit komunitní síť, která bude mít co možná největší rozsah a bude sdružovat lidí se stejným cílem, vytvořit komunitu a vzájemné propojení skrz počítačovou síť. 

Twikinet není záhadná ani tajemná organizace. Jde o název počítačové sítě,  která je spravována organizací : UnArt Spytihněv p.s.

Tento Spolek (sdružení) se skládá z několika částí. Nejdůležitější a také nehlavnější částí s nejvyššími pravomocemi je Valná hromada. Zde se řeší nejdůležitější otázky kolem fungování a dalšího vývoje sítě. Valná hromada je tvořena všemi členy sdružení (můžete být jejím členem i vy). Tato rada také volí Výkonný výbor, který se stará o řízení sítě v době mezi zasedáním Valné hromady.

Twikinet je registrován jako o.s. Unart Spytihněv (od 1.1.2017 jako Unart Spytihněv, p.s.) a je pod záštitou občanského sdružení Unart, z.s ; stejně jako Slfree a Unart  Provodov, p.s. 

Obory činnosti: podpora vzdělanosti a kulturního vyžití v lokalitě horního Slovácka.   

Proč zrovna twikinet? - tady je .malé rozluštění záhadného názvu :-)        

T - telekomunikační (telekomunikace - zabývají se přenosem informaci na dálku) 

WIKI - otevřená a svobodněmyslící (v havajštině - rychlý nebo velmi rychlý)  

NET - síť (reprezentuje techn. prostředky realizujicí spojeni a přenos informací)