Co je twikinet ???

Možná už o tom někdo slyšel, jiní zase něco málo ví a někteří mají dokonce to štěstí, že už se stali plnohodnotnými a právoplatnými členy.
Nyní se vám pokusím v pár řádcích představit, co to vlastně twikinet je. 

Všechno to začalo, dalo by se říci, zajímavým nápadem. Ten prošel velmi trpkou cestou, než se dostal až sem - na počátek dlouhé cesty. Tento nápad, tato myšlenka byla vytvořit komunitní síť, která bude mít co možná největší rozsah a bude sdružovat velké množství lidí. 

Dnes je tato komunitní síť již v nejlepší fázi rozvoje. Samozřejmě, že tak velkou a rozsáhlou strukturu je nutno udržovat a spravovat. Lidé, kteří se o tento projekt starají na kvalitní až profesionální úrovni, to dělají z mnoha různých důvodů. Především jsou to členové této sítě, kteří mají zájem o nové technologie, případně se chtějí naučit jen něco nového. Velmi zajímavé je to např. pro studenty, kdy jim správa a rozvoj sítě umožní rozvíjet své schopnosti, ať už pro studijní účely, či pro pozdější pracovní život - kdy jim samozřejmě dá i nezbytnou praxi požadovanou většinou zaměstnavatelů. To vše pod záštitou pár specialistů, profesionálů z oboru sítí a telekomunikací, kteří většinou pracují nebo pracovali v tomto oboru u renomovaných firem.  

Samozřejmostí je také možnost využívat veškerých výhod sítě, aniž byste museli něco dělat. 

Stačí jen, že přispíváte na rozvoj v podobě členských příspěvků. 

Twikinet není záhadná ani tajemná organizace. Jde o název počítačové sítě,  která je spravována organizací : UnArt Spytihněv p.s.

Tento Spolek (sdružení) se skládá z několika částí. Nejdůležitější a také nehlavnější částí s nejvyššími pravomocemi je Valná hromada. Zde se řeší nejdůležitější otázky kolem fungování a dalšího vývoje sítě. Valná hromada je tvořena všemi členy sdružení (můžete být jejím členem i vy). Tato rada také volí Výkonný výbor, který se stará o řízení sítě v době mezi zasedáním Valné hromady.

Twikinet je registrován jako o.s. Unart Spytihněv (od 1.1.2017 jako Unart Spytihněv, p.s.) a je pod záštitou občanského sdružení Unart, z.s ; stejně jako Slfree a Unart  Provodov, p.s. 

Obory činnosti: podpora vzdělanosti a kulturního vyžití v lokalitě horního Slovácka.   

Proč zrovna twikinet? - tady je .malé rozluštění záhadného názvu :-)        

T - telekomunikační (telekomunikace - zabývají se přenosem informaci na dálku) 

WIKI - otevřená a svobodněmyslící (v havajštině - rychlý nebo velmi rychlý)  

NET - síť (reprezentuje techn. prostředky realizujicí spojeni a přenos informací)